Розвиток жіночого лідерства
в рамках освітньої програми «Міжнародна кар’єра»

Головна Публікації

Фоторепортаж: Ратцебург — місто князя Ратибора

У цьому місті, розташованому на острові посеред озера, перетинаються вулиці Репербан і Унтер-ден-Лінден, але головна його визначна пам’ятка — романський собор XII століття, пише DW.

Мандри Німеччина
Містечко на острові
Напевно, всім відомо, що знаменита вулиця Репербан знаходиться в Гамбурзі, а розкішний бульвар Унтер-ден-Лінден — в Берліні. Однак є одне німецьке містечко, в якому перетинаються вулички з такими назвами – розташоване на мальовничому острові посеред озера в лісах між Любеком, Гамбургом і Шверіном.

Мандри Німеччина
«Обережно, качки!»
Дістатися до містечка на острові можна по дамбі, на якій встановлені знаки, що попереджають водіїв про качок, що розгулюють в цих місцях. nike air max chaussure Колись вода була природною оборонною перешкодою, а зараз в Ратцебурзі знаходиться один з найважливіших німецьких центрів веслувального спорту.

Мандри Німеччина
Нове обличчя
Середньовічний Ратцебург був майже повністю зруйнований данцями в 1693 році — за винятком романського собору і монастиря. У Європі, яка саме оговталася від негараздів Тридцятилітньої війни, в самому розпалі була епоха бароко. Саме в цьому стилі Ратцебург відбудували заново, взявши за основу плани барочного Мангейму.

Мандри Німеччина
«Під липами»
Після Наполеонівських війн Ратцебург відійшов Данії. У 1819 році на місці укріплень, знесених данцями, посадили липи, про що нагадує назва вулиці — Unter den Linden («Під липами»). У другій половині цього ж століття місто разом із герцогством Лауенбург стало частиною Пруссії. Air Jordan For Sale Тінистими алеями від озера вирушимо на пагорб зі старою чернечею обителлю — туди, де починалася історія міста.

Мандри Німеччина
Слов’янське коріння
Одна з перших згадок про Ратцебург датована 1062 роком — в грамоті Генріха IV. adidas superstar 2 hombre У документі використовується назва Racesburg. asics tiger mujer Історики припускають, що сталося це від імені західнослов’янського князя Ратибора (Ratibor, Ratse) — голови полабського племені. За часів його правління в цьому місці над Ратцебурзьким озером знаходилося укріплення — кільцеподібне, із землі і колод.

Мандри Німеччина
Місіонери
Ратцебурзьке єпископство було створене в 1060 році, а перші священики-місіонери з’явилися тут набагато раніше. Їх бенедиктинський монастир і церква Святого Георга розташувалися не на острові, а на горі біля берегу озера. На острові ж знаходилося поселення слов’янського язичницького племені та статуя богині Живи.

Мандри Німеччина
Християнізація
У 1066 році язичники повстали проти місіонерів, які намагалися зруйнувати їх храм. Вони спалили обитель, а всіх ченців разом з абатом Ансвером забили камінням. air max thea grise et rose pas cher Maglie Boston Celtics Опір слов’ян проти християнізації було зламано лише в 1093 році. На місці їх поселення, на острові, згодом звели собор – головний храм єпископства.

Мандри Німеччина
Собор
У 1142 році Ансвера зарахували до лику святих, а пізніше перепоховали в новому соборі, де його життю і мученицькій смерті присвячено цикл із дванадцяти зображень. Собор у Ратцебурзі є одним з найстаріших, що повністю збереглия пізньороманських храмів Європи (1154-1220). Під час Реформації мощі святого безслідно зникли. Вважається, що їх знищили.

Мандри Німеччина
Дискусії
Після слов’янських повстань перше єпископство припинило своє існування, а до створення нового пройде ще багато років. Друге заснували в Ратцебурзі тільки в 1154 році.

 • VALCLEAN2 CMF
 • Найважливішу роль в цьому зіграв герцог Генріх Лев (Heinrich der Löwe),

  якого імператор Фрідріх Барбаросса наділив повноваженнями створювати єпископства в північній частині імперії.

  Мандри Німеччина
  Лев
  Про Генріха Лева нагадує не тільки скульптура перед храмом, а й вітраж всередині церкви. Adidas Femme На ньому цей герцог Саксонії і Баварії, з династії Романових, зображений поруч з дружиною. В руках він тримає модель собору. Пам’ятники Генріху Леву часто зустрічаються в Північній Німеччині в ганзейських містах, заснованих ним, наприклад, в Любеку.

  Мандри Німеччина
  Реформація
  Історія католицького єпископства в Ратцебурзі закінчилася ще за часів Реформації. У 1554 році, прийнявши протестантську віру, тодішній єпископ Крістоф фон дер Шуленбург продав землі і майно цього церковного князівства герцогу Мекленбургу за 10 тисяч талерів. Перший протестантський пастор був призначений у собор в 1566 році.

  Мандри Німеччина
  Спадщина
  У 1876-81-их роках прусська влада реставрувала собор – зруйнували більш пізні готичні елементи, щоб відновити первісний романський вигляд фасадів. Цей стиль визначає і внутрішнє оздоблення, але тут також збереглися твори пізніших епох. Nike Air Max 2015 męskie Adidas buty Остання реставрація відбулася в середині минулого століття — до 1000-річчя від дня смерті Святого Ансвера.

  Мандри Німеччина
  «Вхід дозволено»
  Після знайомства з собором шлях лежить до монастиру. Відвідувачі можуть оглянути обхідну галерею — клуатр (Kreuzgang), а також внутрішній двір. Різьблена табличка на вході попереджає, що монастир є пам’яткою, знаходиться під охороною держави і велике прохання не забувати, що ти — в гостях: «Nimm auch Du sie in acht» …

  Мандри Німеччина
  Ратцебург і Ганза
  Обитель схожа на монастирі ганзейских міст, що не дивно, адже Ратцебург знаходився на Старому соляному шляху з Люнебургу в Любек. Люнебургу і його соляним традиціям присвячено окремий репортаж нашої туристичної рубрики.

  Мандри Німеччина
  «Канатчикова вулиця»
  Про середньовічні міські ремесла в Ратцебурзі нагадує вулиця Репербан. Reepschläger — так в давнині називали тих, хто плів канати для осбладнання кораблів, тобто канатників.

  Мандри Німеччина
  Премонстранти
  Абатство ордену премонстранів звели близько Ратцебурзького собору в XIII столітті. Цей католицький орден, заснований в 1120 році, вігравав важливу роль у християнізації слов’янських земель між Ельбою і Одером. У середині XIV століття в Європі налічувалося понад 1300 його монастирів. Орден був заборонений в Німеччині ще за часів Реформації.

 • TUBULAR SHADOW KNIT
 • Зараз в світі діє близько 80 його абатств.

  Мандри Німеччина
  Святий Ансвер
  Премонстранти продовжили в Ратцебурзі справу, ще розпочату бенедиктинцями і Святим Ансвером. Ревний апостол християнства, він вступив до монастиря всупереч волі батька — представника багатого саксонського роду, який обіймав високий військовий пост. У монастир бенедиктинців в Ратцебурзі він поступив у віці 15 років.

  Мандри Німеччина
  Шлях ченця
  Ансвер народився в Шлезвізі. nike pas cher Його батько був лицарем, а мати — глибоко віруючою християнкою. Portland Trail Blazers air max pas cher pour homme Одного разу йому наснився сон, в якому він був абатом. Юнак вирушив в Ратцебург нібито відвідати дядька, але не повернувся, прийняв постриг і став священиком. Його старанність і ревне дотримання правил бенедиктинського ордену не завжди знаходили підтримку і розуміння інших його братів.

  Мандри Німеччина
  Аскет
  Ансвер вів аскетичний спосіб життя, багато часу проводив на самоті і в молитвах, постив, здійснював акти самобичування. Іноді іншим монахам навіть здавалося, що він збожеволів, а настоятель кілька разів усував його від виконання обов’язків священика. Однак після смерті старого абата саме Ансвера було обрано його наступником.

  Мандри Німеччина
  Абат
  Якось один з ченців порушив правила ордену. Абат Ансвер звернувся до Бога з питанням, «що робити?», і побачив на небі різку. Nike Max UK Він виконав покарання. Коли винний сконав, різка нібито перетворилася в свічку … asics gel lyte 3 pas cher Язичники терпіли присутність ченців. Один з вождів уже прийняв християнство, але як тільки Ансвер вирішив зруйнувати капище, мир закінчився.

  Мандри Німеччина
  Мученик за віру
  Раніше в місті Ленц був убитий слов’янський князь Готшалк, який прийняв нову віру, засновник вендської держави. Монахів в Ратцебурзі стратили, закидаючи камінням. Абат Ансвер попросив бути останнім, щоб до кінця залишатися разом із братами, допомогти їм не відступитися від віри.