Розвиток жіночого лідерства
в рамках освітньої програми «Міжнародна кар’єра»

Головна Публікації

Кімнати тиші в німецьких вузах наробили шуму

Освіта в Німеччині У багатьох університетах Німеччини існують міжконфесійні кімнати для молитов і медитації. Але так звані «кімнати тиші» не раз ставали причиною гучних скандалів. Nike Air Max 2016 Dames grijs У Німеччині так звані «кімнати тиші» (Raum der Stille) сьогодні можна побачити в аеропортах і на вокзалах, у лікарнях і на стадіонах, в земельних парламентах і навіть в Бранденбурзьких воротах. sac fjallraven pas cher Створені вони для того, щоб тут можна було на мить сховатися від денної суєти, побути наодинці з самим собою, подумки зосередитися на найголовнішому або помолитися. Відкриті вони для всіх — незалежно від походження, поглядів і приналежності до будь-якої релігії. adidas hamburg hombre Тому ці кімнати, як пише DW, мають ще й символічне значення, будучи закликом до мирного співіснування і толерантності. Оазиси тиші Є такі приміщення і в багатьох німецьких університетах. sac a dos kanken pas cher Створені вони для тих, хто вчиться в них або працює. Yadier Molina Authentic Jersey У 2016 році «кімната тиші» повинна з’явитися і в Кельні. Під острівець для медитації буде відведено 40 квадратних метрів в головному корпусі. «Ми не плануємо відкрити молитовну кімнату, але якщо це нікому не буде заважати, то тут, звичайно, можна буде і молитися», — зазначає прес-служба ВНЗ. nike roshe flyknit hombre Освіта в Німеччині «Будинок тиші» у Франкфурті Для дотримання нейтральності в університетських «кімнатах тиші» відсутні релігійні символи та інші прикраси на стінах. Відвідувачі можуть приносити з собою Біблію або молитовний килимок, але залишати їх в приміщенні не дозволяється. Деякі вузи розширили цей список правил.

  • Air Max 1 Donna
  • Так, в «кімнаті тиші» при університеті Падерборна не можна розмовляти або співати, всі відвідувачі також зобов’язані знімати взуття. У Франкфуртському університеті імені Гете існує окрема будівля — «Будинок тиші». Maglie Toronto Raptors Всередині вона розділена на дві частини — за рахунок надбудови у вигляді галереї. Maglia John Wall Таким чином, жінки можуть перебувати тут окремо від чоловіків, але, слід підкреслити, тільки за власним бажанням. Scott Kazmir Authentic Jersey А після скарги на те, що гучні співи студентів-мусульман заважають іншим зосередитися, тут розмістили оголошення, яке суворо вказує на те, що в цьому приміщенні можливість побути в тиші повинна бути у кожного. Тепер, як зазначають в ВНЗ, проблем не виникає, а в гостьовій книзі можна прочитати безліч позитивних відгуків. Кімнати конфліктів Але не раз на таких острівцях толерантності спалахували і серйозні конфлікти. Наприклад, на початку цього року в Дортмундському технічному університеті студенти-мусульмани самі розділили кімнату за допомогою імпровізованої перегородки на чоловічу і жіночу частини, причому жінкам відводилося набагато менше території. Maglia Paul George Крім того, всупереч правилам в кімнаті постійно були розкладені екземпляри Корану і молитовні килимки. Освіта в Німеччині «Кімната тиші» в Дортмундському технічному університеті В результаті ВНЗ був змушений закрити кімнату, що викликало великий резонанс. Понад 400 осіб підписали петицію за її збереження. ВНЗ звинувачували в дискримінації, але він, посилаючись на дотримання гендерної рівності, залишився непохитним у своєму рішенні. Тепер тут розглядають можливість створити приміщення для студенток з дітьми.

  • Air Max 1 Homme
  • У березні рішення про закриття відразу двох подібних приміщень прийняв Берлінський технічний університет. ray ban pas cher Крім «кімнати тиші» з 2002 року студентам-мусульманам було надано і місцевий спортивний зал, де можна було збиратися на п’ятничну молитву. Такі зустрічі швидко набули характеру масових — в залі збиралося більше 500 чоловік. Nike Air Max Homme Серед відвідувачів було і багато сторонніх людей, ніяк не пов’язаних з вузом. Nike Free 5.0 Heren Мотивувавши тим, що для таких цілей приміщення є занадто маленьким, і, крім того, представникам інших конфесій таке вибіркове ставлення здається незрозумілим, керівництво вузу вирішило зовсім заборонити релігійні служби в стінах університету.

  • Nike Air Max 2017 Verde Uomo
  • Чи не побоюються в Кельнському університеті, де «кімнату тиші» тільки збираються відкрити, що їх проект чекає схожа доля? «Такі кімнати все ще є в багатьох німецьких вузах. Ми спробуємо, а через два роки подивимося, чи правильне ми прийняли рішення», — зазначив в інтерв’ю тижневику Die Zeit прес-секретар ректора вузу Патрік Хонеккер (Patrick Honecker). Якщо будуть виникати конфлікти, то університет буде керуватися правилами внутрішнього розпорядку, порушення яких може спричинити за собою від зауваження до закриття приміщення.