Розвиток жіночого лідерства
в рамках освітньої програми «Міжнародна кар’єра»

Головна Канада (Live-in-Caregiver)

The Live-in-Caregiver Program

The Live-in-Caregiver Program

Спеціальна програма, розроблена урядом Канади для залучення із-за кордону людей, бажаючих працювати по догляду за дітьми, літніми людьми та людьми з інвалідністю в приватному секторі (тобто не в лікарнях та інших урядових і громадських установах). Мова йде про людей, які наймаються приватними особами для догляду за дітьми, літніми людьми або людьми з інвалідністю.

Проживаючи в Канаді 2 роки за програмою Live-in-Caregiver, ви маєте можливість отримати статус постійного жителя Канади. Ще через рік ви можете отримати Канадське громадянство. При подачі документів на отримання статусу постійного жителя Канади, імміграційна віза видається вам і всім членам вашої родини, які були включені в вашу заяву. Тобто ваша сім’я (чоловік і діти автоматично отримують посвідку на проживання в Канаді).

При розгляді вашої заяви, не беруться до уваги такі важливі фактори, як наявність у вас достатньої кількості грошових коштів, освіти, кількості дітей тощо, що є основною вимогою при проходженні імміграційного процесу за іншими категоріями. Факторами, які є причиною відмови у видачі вам статусу постійного жителя Канади, можуть бути тільки наявність судимостей у вашого чоловіка або ваших дітей, що перебувають під вашою опікою, або наявність у них серйозних медичних протипоказань.

Основні вимоги, визначені урядом Канади для участі в програмі Live-in-Caregiver:

1. Кандидат повинен мати освіту в галузі медицини або педагогіки. А також мати безперервний досвід роботи за отриманою спеціальністю не менше 12 місяців, або

2. Мати безперервний досвід роботи по догляду за дітьми, літніми людьми або людьми з інвалідністю не менше 12 місяців.

3. Тест IELTS не менше 6 балів. Ви повинні розуміти потреби вашого пацієнта/дитини, вміти зв’язатися з медичними службами та службами невідкладної допомоги. Ви також повинні підтримувати контакти за межами будинку або квартири, в якому знаходиться ваш пацієнт/дитина.

4. Головною вимогою програми є те, що вам необхідно буде жити в квартирі або будинку людини, за якою ви доглядатимете. Відповідно до укладеного контракту сім’я вам оплачує:

  • Оплату праці в розмірі від 1100 до 1300 доларів на місяць, після відрахувань усіх податків (залежить від провінції)
  • Проживання (сім’я зобов’язана забезпечити вам належні умови проживання: надати особисту кімнату, з необхідними меблями, системою опалення та вентиляцією, дверним замком і мінімум з одним вікном) та харчування (ви харчуєтеся разом з сім’єю, як повноправний член сім’ї)
  • Медичну страховку на весь період перебування в країні
  • Оплачувана відпустка (4 тижні).
  • Сім’я сплачує податки в пенсійний план (це означає, що 2 роки проживання в Канаді за цією програмою, зараховуються автоматично в робочий стаж)

Ваші права
Вони визначаються контрактом, що укладаються між вами і сім’єю. Який буде зміст контракту – такі будуть і права. Однак, незалежно від контракту, ви будете захищені законом про працю провінції, в якій ви на той момент перебуватимете. До них належать такі права:

 • щотижня ви повинні мати 2 вихідних дні;
 • оплачувана відпустка
 • оплачувані дні, що офіційно є святковими днями;
 • час екстра годин повинен оплачуватися
 • годинна оплата за тарифами не менша офіційно допустимих у провінції

1. Альберта — $ 9.62
2. Британська Колумбія —$ 8.00
3. Манітоба —$ 9.30
4. Нью-Брансвік —$ 8.25
5. Ньюфаундленд та Лабрадор —$ 9.00
6. Сев. Тер. і Нунавут —$ 9.68/$10.16
7. Нова Скотія —$ 8.60
8. Онтаріо —$ 10.00
9. Острів Принца Едуарда —$ 8.40
10. Квебек —$ 9.00
11. Саскачеван —$ 10.00
12. Юкон —$ 8.89

Страхування по безробіттю
У випадку втрати роботи з ініціативи сім’ї ви будете отримувати компенсацію по цій страховці до тих пір, поки не знайдете нову сім’ю. Розмір допомоги по безробіттю залежить від того, як довго ви працювали і від розміру вашої заробітної плати.

Пенсійний план
Ваша сім’я повинна проводити виплати відповідно до Пенсійного плану (Canada Pension Plan – CPP). Так як після того, як ви отримаєте статус постійного жителя Канади, після досягнення 60-річного віку вам буде виплачуватися додаткова пенсія з накопиченого вами пенсійного плану. Якщо ж ви не захочете отримати статус постійного жителя Канади, то всі виплати в пенсійний план анулюються.

The Employment Authorization
Дозволяє вам легально перебувати в Канаді в якості Caregiver. Зазвичай дозвіл видається терміном на 1 рік. Після закінчення цього терміну вам необхідно буде його продовжити. Для цього ваша сім’я повинна видати вам лист про те, що вона пропонує вам залишитися в їхній родині на наступний рік. Але, в 90% випадках по приїзду в Канаду, офіцер видає вам дозвіл відразу на 2 роки. Якщо перебуваючи в Канаді, ви захочете змінити сім’ю, ви повинні укласти з новою сім’єю новий договір і отримати новий дозвіл. Це займає деякий час, однак розрив контракту з колишньою сім’єю не є приводом для анулювання вашої візи і у вас буде достатньо часу оформити новий дозвіл. Крім того, ви повинні знати, що і ви, і ваша сім’я має право розірвати контракт в будь-який зручний час. З одного боку, у вас є можливість перейти в іншу сім’ю, якщо знайдеться легше або більш оплачуване місце. З іншого боку – ваша сім’я завжди може відмовитися від ваших послуг, якщо вважатиме, що ви не справляєтеся зі своїми обов’язками, і тоді вам потрібно буде терміново шукати нову сім’ю і оформляти новий дозвіл.

Якщо Ви бажаете прийняти участь у  програмі «Live-in-Caregiver» в Канаді – будь ласка заповніть заявку і наша менеджерка зв’яжеться з вами в найкоротший термін.

За цим посиланням Ви можете ознаймитися з відгуками деяких наших учасниць програми «Au-Pair».

Фото взято із мережі Інтернет