Розвиток жіночого лідерства
в рамках освітньої програми «Міжнародна кар’єра»

Головна Молодіжний туризм

Backpacking-Through-Europe

Молодіжний туризм від туристичних поїздок своєю вартістю і засобами пересування, і найбільш актуальний в Європі. Можна, звичайно ж, і по Україні подорожувати, але подорожувати по Франції, Іспанії та Греції набагато цікавіше і приємніше.

Щоб повноцінно насолодитися молодіжним туризмом потрібно перебувати в Європі, хоча б рік чи два. Проста туристична віза не дасть вам тих можливостей і відчуттів, які ви можете отримати, живучи в Європі довгий час. А для того, щоб перебувати довго і мати можливість дешево подорожувати по 24 країнах Європи без візи, потрібно або бути студентом європейського вузу або бути учасником програми «Au-Pair».

І так, якщо ви вже знаходитеся в Європі, тоді ви можете скористатися такими варіантами для групових і самостійних подорожей.
1. Потрібно звернутися в студентську раду за місцем навчання. Кожен університет і коледж пропонує своїм студентам цікаві заходи протягом всього навчального року, до того ж із хорошими знижками.
2. Якщо ви учасник програми Au-Pair, тоді ваше агентство також може запропонувати вам туристичні пакети по Європі для знайомства з іншими Au-Pair і для огляду визначних пам’яток. Якщо раптом ви опинилися в Європі без агентства, вирішивши, що ви дуже самостійні, тоді просто зверніться в Au-Pair агентства, і вони вам надішлють інформацію про найближчі зустрічах і подорожі.
3. Якщо ви відправляєтеся самі, тоді вам потрібно розробити найвигідніший маршрут і знайти безкоштовне житло, а для цього потрібно:

 • • Визначитися з країною (країнами) і містом (містами). Прокласти на карті маршрут і вирішити, як ви будете їхати – літаком, поїздом, автобусом, велосипедом або автостопом. Почати шукати форуми про ці країни і міста. Знайти максимум корисної для себе інформації і все виписувати, а не просто читати і закривати вкладки.
 • Почати планувати свою подорож мінімум за місяць, а краще ще раніше, щоб мати можливість заощадити якомога більше грошей.
 • • Підписатися на всі можливі організації (музеї, кафе, клуби, спорт зали), які надають знижки в цих країнах і містах, стежити за розсилками, за їх гарячими пропозиціями і відразу ж бронювати найкраще.
 • Мати студентські картки, які дають хороші знижки на проїзд та проживання. Використовуйте ці картки по максимуму, відвідуйте всі можливі безкоштовні або дешеві заходи в тому місті, куди ви їдете – наврядчи у вас буде ще раз така можливість.
 • Ви можете забронювати житло в молодіжних хостелах. Ви можете заплатити повну суму за житло, а можете один раз придбати дисконтну карту за 15-30 євро в міжнародній асоціації хостелів чи в Хостелах Європи і потім кожен раз платити за житло на 10-30% дешевше. Наприклад в Афінах, взагалі можна переночувати майже безкоштовно на даху молодіжного хостелу, там для цього є всі умови.
 • Зареєструватися на сайті www.couchsurfing.org і знайти собі друга в тому місті, куди ви збираєтеся їхати. Каучсерфінгом користуються мільйони людей по всьому світу. Ви теж можете стати частиною цієї дружної мережі і не просто знайти можливість переночувати безкоштовно, але і завести собі нових друзів по всій Європі. (Порада! Обов’язково заповнюйте про себе всю інформацію в анкеті і будьте простішими, веселішими й активнішими. Пишіть про себе чесно і щиро, і тільки тоді вас захочуть запросити до себе переночувати безкоштовно).

Ось ще кілька цікавих сайтів, де ви можете зареєструватися і знайти собі друзів, а також безкоштовне житло.

GlobalFreeloaders
Hospitalityclub
PLACE2STAY
Servas International
STAY4FREE
Bewelcome
Friendship force international
Hospitality Exchange 
LGHEI
Meeturplanet
Schlafbuch der Erdenbürger 
Teachers Travel 
The Warm Showers Community 
Women Welcome Women World Wide 

Будучи частиною даних ком’юніті, ви зможе брати участь в їх місцевих зустрічах і вечірках. Ви зможете влаштовувати свої і запрошувати нових друзів з усього світу. Ви не зобов’язані приймати у себе гостей на ніч, ви можете просто бути для них гідом, коли вони приїжджають подорожувати до вашого міста.

 • Якщо ночувати ніде, тоді вибирайте маршрут так, щоб ви їхали вночі – заодно і виспитесь, а вдень будете подорожувати.
 • Якщо ваш маршрут не просто між містами однієї країни, а між країнами, тоді бронюйте квитки тільки на лоу-кост авіалініях  і літайте по 10-20 євро в обидві сторони.
 • Приїхавши в місто, відразу ж постарайтеся придбати туристичну карту (travel card) вона дасть вам можливість заощадити на проїзді в громадському транспорті, а також ви зможе відвідати безкоштовно музеї і багато інших культурних закладів.
 • Якщо хочете залишитися в країні кілька днів, тоді приїжджайте на вихідні. У Німеччині, наприклад, є щасливий квиток вихідного дня, і ви можете на одному квитку з друзями або самостійно їздити по всій Німеччині протягом двох вихідних днів. Шукайте такі квитки в касах кожного міста, куди ви приїжджаєте. В основному, звичайно, такі квитки пропонуються в дуже великих туристичних містах.
 • Якщо хочете подорожувати по декількох країнах, тоді вигідно буде купити квиток на потяг Interrail, де ви можете отримати знижку до 35% на проїзд.
 • Прийшли на залізничний вокзал, шукайте будку з великою літерою «І» — інформація. Милі і ввічливі люди в цій будці запропонують вам безкоштовно кілька варіантів маршрутів по всій Європі з найкращими стикуванням поїздів і автобусів. Та й взагалі підкажуть багато цікавих речей.
 • І ніколи, ніколи не забувайте, як би ви не планували свою поїздку, завжди майте при собі адресу та телефони: вашого рідного консульства, консульства країни з якої ви приїхали і країни куди приїхали, родичів, університетського кампусу, сім’ї, де ви проживаєте і ще декількох друзів.

Якщо ви серйозно налаштовані подорожувати самостійно, але у вас виникли проблеми з плануванням маршруту або вам просто потрібна слушна порада бувалих – пишіть нам і питайте поради, ми із задоволенням вам допоможемо і підкажемо, як правильно, а головне безпечно подорожувати по Європі.

Слідкуйте за новою інформацією на цій сторінці, а також заглядайте в публікації на нашому сайті, ми викладаємо багато цікавої і корисної інформації для тих, хто збирається вчитися за кордоном.

Фото взято із мережі Інтернет