Розвиток жіночого лідерства
в рамках освітньої програми «Міжнародна кар’єра»

Головна Публікації

Вузький спеціаліст — широкі можливості

Навчання закордоном Джерело фото Німецькі вузи — світові лідери за кількістю вузьких, нішевих спеціальностей. Але які перспективи працевлаштування у того, хто отримав диплом за однією з них? Про це пише DW. Nike Air Max TN Homme На що можуть розраховувати новоспечені сходознавці і пивовари? Чи готовий прийняти їх німецький ринок праці? За даними Конференції ректорів вузів Німеччини, ніде в світі не навчають такій кількості рідкісних, нішевих спеціальностей, як в німецьких вузах. asics gel kinsei donna Але що чекає випускників при пошуку роботи? Знавці своєї справи Перспективи кар’єрного росту не стоять на першому місці, коли мова йде про студентів таких спеціальностей. Baskets Under Armour Pas Cher Вибираючи майбутню професію, студент кафедри новогрецької філології Олаф Пінкпанк (Olaf Pinkpank) не думав і про заробіток. Buty Adidas Dziecięce Зупинитися на цьому варіанті його змусила любов до самої країни. «Вивчати грецьку мову я вирішив, побувавши спочатку в Греції, а потім провчившись в народному університеті», — згадує він. Після навчання в Берлінському вільному університеті він подумує переїхати в Грецію і знайти роботу в вузі або в туристичній сфері. Навчання закордоном Джерело фото Сумніви з приводу відсутності труднощів при працевлаштуванні в Німеччині Олафу доводиться чути часто, як і іншим його одноліткам, які вибрали не тільки «не розкручену», але ще і вузьку спеціальність. Nike Air Max 2016 Dames Groen Хоча, як показують дослідження, і такі випускники затребувані у роботодавців. Йоахім Зауер (Joachim Sauer), голова Федерального об’єднання менеджерів персоналу (Bundesverband der Personalmanager), впевнений: «В умовах глобалізації економіки все більше компаній шукають саме знавців своєї справи».

  • AIR HUARACHE
  • Fjallraven Kanken No.2

    У родині екзотів За традицією, до рідкісних, як їх називають у Німеччині, орхідейних спеціальностей відносяться відділення, на яких викладають найбільше три професори, або які існують не більше ніж в 10 відсотках німецьких вузів. Їх систематизацією займається спеціальна робоча група, створена при університеті в Майнці. 80 відсотків спеціальностей-орхідей охоплюють гуманітарні та культурологічні науки. nike air max pas cher Хоча є вони і в сферах інженерних, природничих і економічних наук, як, наприклад, спеціальність «залізничне машинобудування» (Bahntechnik). nike goedkoop Те, що її в Німеччині називають рідкісною спеціальністю, Юаньфей Ши, науковий співробітник факультету залізничного машинобудування в Берлінському технічному університеті, не знала. Asics Heren В її рідному Китаї ця дисципліна викладається у багатьох університетах. «Вся справа в тому, що в Німеччині залізнична система вже добре розвинена, а Китаю тут ще багато що належить зробити, — каже молодий фахівець.

  • ADIDAS Yeezy 350 Boost
  • Zapatillas Asics — Система залізничного сполучення в моїй країні постійно розвивається, а інженери користуються великим попитом». Під час навчання і написання кандидатської дисертації Ши стажувалася в німецьких і китайських компаніях, так і в найближчому майбутньому має намір працювати в обох країнах, щоб, за її висловом, внести вклад у зміцнення китайсько-німецьких відносин. New Balance buty męskie «Подібні мені випускники повинні грати роль мостів між культурами», — вважає вона. Завдяки розвитку міжкультурних зв’язків затребувані і випускники рідкісних гуманітарних спеціальностей, скажімо, сходознавці, скандінавісти або славісти. nike damskie buty czarne Але тут, як підкреслює Йоахім Зауер, практика та стажування — найважливіші передумови до успіху. Калина Ленес (Kalina Lenes) з Берлінського вільного університету, яка вивчає турецьку мову, також впевнена, що мовних знань буде недостатньо, щоб переконати роботодавця. Тому відразу після школи вона вирішила провести рік в Грузії, беручи участь в європейській програмі для волонтерів Europäischer Freiwilligendienst. Ще одна перевага такого проведення часу: можна визначитися зі своїм майбутнім покликанням. «Весь цей час я працювала в області молодіжного міжкультурного обміну, — ділиться вона. fjallraven kanken — Після випуску я хотіла б пов’язати з цим своє життя». Навчання закордоном Джерело фото Навчання по-сімейному Теплі стосунки між викладачами і студентами відзначають всі учні рідкісних спеціальностей. «На таких відділеннях незвичайна атмосфера, саме тому там так легко засвоюються знання», — зазначає Олаф Пінкпанк. Професор кафедри залізничного машинобудування Пітер Мних (Peter Mnich) бачить своє призначення не тільки в тому, щоб допомогти студентам порадою при виборі курсу або теми для дипломної роботи. Air Max 2017 Dames wit «Перш за все, ми повинні допомогти їм влаштуватися в житті. На рідкісних спеціальностях це легше здійснити, так як ми ближче знаємо своїх студентів». Свої ділові зв’язки Мних використовує, щоб підшукати підопічним роботу або стажування. LeGarrette Blount Jersey Подякувати своєму професору за підтримку також готовий студент ногреческої філології Олаф Пінкпанк: після магістратури він може взяти участь в грантовому проекті на тему, якою займався під час навчання. Mochilas Kanken Classic Але, за словами голови Федерального об’єднання менеджерів персоналу Зауера, рід занять, який в точності відповідає освіті, вдається знайти далеко не кожному випускнику рідкісної спеціальності: «Багато хто йде зовсім іншим шляхом. Бувало й таке, що літературознавець займав посаду керівника компанії». Brooklyn Nets Тому Йоахім Зауер настійно радить студентам вузьких спеціальностей добувати під час навчання додаткові прикладні знання, скажімо, у сфері економіки або інженерних наук. Така освіта додасть сміливості і при подачі заявки на вакансію, яка прямо не пов’язана з отриманою спеціальністю.