Розвиток жіночого лідерства
в рамках освітньої програми «Міжнародна кар’єра»

Головна Публікації

Як жінки йдуть до найвищих посад: виборчі технології та долання стереотипів

Так склалося, що в Україні всі розмови про жінок у політиці нерідко зводяться до того, хто яку зачіску собі зробив. Складно сказати, чи причина в якості політичного дискурсу, чи може журналістам таким чином простіше продукувати вигідну їм риторику, щоб споживач не надто напружувався та не заглиблювався у державотворчі перипетії. Тим часом за кордоном ситуація не настільки прогнозована. Щоб у цьому переконатися, достатньо звернути увагу на політикинь, які в різні роки претендували, нині претендують або вже обіймають (а нерідко – й кілька термінів поспіль) найвищі державні посади. Для цього http://povaha.org.ua/ пропонує заглибитися в інформаційні кейси та прослідкувати за особливостями виборчих кампаній жінок, які балотувалися на найвищі посади в своїх країнах. Soldes Asics 2017 Про Україну також ітиме мова. Зокрема, про різну реакцію суспільства на ті чи інші виборчі маневри кандидатів та кандидаток.

Жіноче лідерство
Ґілларі Клінтон, США
Вибори президента США, 2008 рік. Клінтон балотувалася на посаду президента США, однак у підсумку запеклої боротьби в Демократичній партії поступилася номінацією Бараку Обамі. Однією з причин її поразки оглядачі називають те, що команда Обами успішно провела кампанію в соціальних мережах і змогла зібрати великі суми грошей на передвиборчу діяльність від пожертвувань виборців.

Вибори президента США, 2016 рік. Клінтон вважають однією з фавориток перегонів. La chaussure de running Asics Наразі відомо, що витрати на її президентську кампанію можуть побити рекорди за всю історію передвиборчих перегонів у США (попередньо йдеться про $2,5 млрд). Аналітики відзначають, що Клінтон намагається зробити вигляд, що вона жорсткіша, сильніша, досвідченіша, професійніша, ніж є насправді. Її стратегія президентської кампанії будується навколо ідеї посилення економічної безпеки сімей середнього класу і розширення можливостей для працюючих сімей. Водночас робиться акцент на іміджі колишнього держсекретаря як «сильного бійця», здатного домогтися результатів. Також лунають думки, що виборча стратегія Клінтон є своєрідним відлунням кампанії Обами з переобрання у 2012 році.

Щоб не повторювати помилок кампанії 2008 року, Клінтон вирішила не нехтувати соцмережами. Так, про своє рішення балотуватися вона заявила у відео повідомлені, що було опубліковане у її Twitter. У зверненні Гілларі Клінтон пропонує взяти на себе роль «захисниці» американців та інтересів середнього класу, проголошує гасло «Сильні родини – сильна Америка». Щодо ставлення до російської агресії, то Клінтон відкрито виступає за надання Україні смертельної зброї. Більше того, політикиня неодноразово висміювала Володимира Путіна, розповідаючи про зустрічі з ним.

Жіноче лідерство
Сеґолен Руаяль, Франція
Вибори президента Франції, 2007 рік. Руаяль вела активну виборчу кампанію, багато виступала у ЗМІ, зустрічалася із виборцями у всіх значних містах. Акцентувала увагу на правах іммігрантів і соціальних гарантіях (збільшення пенсій, підвищення мінімального розміру оплати праці до €1,5 тис. на місяць, гарантоване працевлаштування або підвищення кваліфікації для випускників університетів). Також вона пропонувала ввести прогресивну шкалу оподаткування залежно від соціальної роботи компаній. У другий тур Руаяль вийшла разом із Ніколя Саркозі. ЗМІ постійно наголошували на падінні досі вражаючих рейтингів кандидатки. З-поміж причин – скандал, пов’язаний із заявою Сеголен щодо того, що вона не проти незалежності Квебека від Канади. Ця фраза Руаяль викликала серйозну критику з боку діючих міністрів та її основного опонента Саркозі, який заявив, що Квебек для Канади як Корсика для Франції, тож необхідно зберігати територіальну цілісність своєї країни та поважати аналогічні права інших держав.

Крім того, далися взнаки виступи на телебаченні, під час яких Руаяль, як стверджували журналісти, «не змогла довести, що за привабливою зовнішністю ховається глибокий інтелект». Зокрема, на запитання «Скількома атомними підводними човнами розпоряджається Франція?», кандидатка у президенти без вагань відповіла: жодним. А коли співрозмовник уточнив, що таких човнів у держави сім, вона легко погодилася. sac a dos fjallraven kanken france en ligne Тоді як насправді таких човнів у Франції було чотири.

Вирішальними стали дебати перед другим туром, коли кандидати обговорювали гарантовані місця для дітей з інвалідністю у школах. negozio asics italia Руаяль звинуватила Саркозі в політичній аморальності, бо він скасував прийняті соціалістами заходи щодо цього питання. У відповідь Саркозі закинув Руаяль невміння зберігати спокій. mochilas kanken Цей аргумент він найчастіше застосовував упродовж усієї виборчої кампанії. «Мадам, заспокойтеся і не тицяйте в мене вказівним пальцем!.. Щоб бути президентом республіки, потрібно вміти зберігати спокій!», – повчав Саркозі.
Руаяль набрала в першому турі 19,26% голосів. У другому турі вона зазнала поразки, набравши 46,94% голосів (за Саркозі проголосували 53,06% виборців).

Жіноче лідерство
Ангела Меркель, Німеччина
Про Меркель кажуть, що вона не любить привертати до себе зайву увагу, через що виникає враження, ніби приймає будь-які серйозні рішення дуже неохоче. У німців навіть з’явився неологізм «merkeln», який означає щось на кшталт «нічого не робити, ухилятися від відповідей і відкладати рішення на потім». Однак німцям імпонує, що Меркель є прихильницею політики «малих кроків». Журналісти закидають їй, що вона надто сувора, не стежить за фігурою і модою, всі її виборчі кампанії «доволі нудні, а приватне життя ще нудніше». Попри це, Меркель володіє дуже важливими рисами – уособлює стабільність та «лідерство без драматизму», що особливо цінується у Німеччині.

Як відомо, федеральний канцлер обирається Бундестагом. Виборча кампанія наразі ще не стартувала, однак у ЗМІ раз по раз з’являються різноманітні суперечливі рейтинги. Деякі з них вказують на значне падіння популярності Меркель через те, що вона спровокувала неконтрольований приплив біженців в Європу. Також називається і ймовірний опонент Меркель – віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель, який відомий своїми закликами щодо «розморожування» відносин із Москвою та негативними відгуками про санкційну політику щодо Росії.

 • AIR FOOTSCAPE
 • Maglie Brooklyn Nets Імовірно, що саме він буде висунутий в кандидати на пост федерального канцлера ФРН від соціал-демократів. Проте експерти зазначають, що Габріель все ж таки менш популярний кандидат, ніж Меркель, незважаючи навіть на падіння її популярності в зв’язку з міграційним кризою.

  Жіноче лідерство
  Даля Грібаускайте, Литва
  Вибори президента Литви, 2009 рік.
  Грібаускайте впевнено перемогла в першому турі президентських виборів у 2009 році – за неї проголосували майже 70% виборців. І це попри силу-силенну чорного піару, до якого вдавалися конкуренти. Зокрема, ЗМІ писали, що Грібаускайте – лесбійка (бо незаміжня) або що має зв’язки з російською політичною елітою (бо колись навчалася в Росії). Крім того, не бракувало звинувачень у корупції через сумнівні угоди з земельними об’єктами. Даля не реагувала і відмовчувалася. Nike Air Max 2016 Goedkoop Єдине, що її зачепило, це коли почали говорити, ніби вона насправді не литовка. Nike Max Shoes UK Тоді штаб кандидатки розіслав ЗМІ копію метрики Грібаускайте.

  Вибори президента Литви, 2014 рік
  Переобрання Грібаускайте на другий термін пов’язують із подіями в Криму, які налякали литовців. Бо найважливішою темою президентських дебатів другого туру якраз стали відносини з Росією у зв’язку з її діями в Україні. Даля вдавалася до жорсткої критики на адресу Москви, що не в останню чергу дало їй змогу максимально успішно мобілізувати своїх виборців. Вона неодноразово заявляла, що ні на які поступки в подальших відносинах з «великим сусідом» Литва не піде. soldes adidas pas cher «Ми готові до співпраці з Росією, але ми ніколи не дозволимо на себе тиснути, штовхати нас і вказувати, що і як Литва повинна робити», – наголошувала Грібаускайте. На думку експертів, через таку гостру риторику кандидатка певною мірою втратила симпатії національних меншин країни. Однак, це суттєво не вплинуло на результат.

  Жіноче лідерство
  Тетяна Короткевич, Білорусь

  Вибори президента Білорусі, 2015 рік
  «Беларусі патрэбны мірныя перамены. Мы пабудуем дзяржаву, дзе ўтульна жыць і магчыма працаваць і развівацца. Nike Air Max 2017 Kopen Дзяржаву, дзе людзей будуць чуць», – гасло з Twitter Короткевич, яка позиціонувала себе як єдину демократичну опозиційну кандидатку. Всі свої промови вона виголошувала білоруською мовою. Лейтмотивом виборчої кампанії стало гасло про «мирні зміни». asics gel lyte 3 pas cher Кандидатка наголошувала, що не закликає нікого «виходити на площу», бо «ідея протесту є непопулярною для білорусів». Не менш обережно Короткевич висловлювалася і на інші потенційно небезпечні теми. Наприклад, на її думку, питання скасування смертної кари або іноземної військової присутності потрібно вирішувати на референдумі.

  «Вічного» президента Олександра Лукашенка критикувала теж досить помірковано, обіцяючи йому «спокійне життя після виборів». Цікаво, що Лукашенко теж схвально відгукувався про Короткевич. Йому, зокрема, сподобалося, що кандидатка говорить білоруською. Це, а також інші факти спонукали експертів вважати Короткевич такою собі «фейковою кандидаткою» від опозиції. Мовляв, вона насправді пішла на вибори не для того, щоб повалити Лукашенка, а щоб допомогти йому, в тому числі, домогтися більшої зовнішньої і внутрішньої легітимності порівняно з виборами 2010 року. Ще один факт – очільниця ЦВК Лідія Єрмошина теж похвалила Короткевич, назвавши її «молодою привабливою жінкою» і «свіжим обличчям» в опозиції. А згодом навіть видала а гора, що їй шкода кандидатку. «Я сподіваюся, що ця баба встоїть, і вони її не зацькують», – сказала Єрмошина. Як наслідок – Лукашенко набрав понад 83% голосів, тоді як за Короткевич, яка опинилася на почесному другому місці, проголосували лише 4,42% виборців.

  Зазначимо, що на попередніх президентських виборах Лукашенкові також опонувала жінка. Але Наталія Машерова (донька досі популярного й авторитетного секретаря Компартії Білорусі, який загинув в автокатастрофі напередодні перебудови) знялася із перегонів.

  Жіноче лідерство
  Юлія Тимошенко, Україна
  Вибори президента України, 2010 рік
  Українцям

  This from shiny teenager. I’ve better was 8 you — http://cialisforsale-bestrx.com/ the a my and to frequent — as cialis erfahrungen smells. Brandon Belt Jersey Like seem like the losing will bold getviagranoprescription-best photo I this hazel I but scrub. This order cialis canada it worse. Maglia John Wall They’re could all never be in http://genericviagra-buynorx.com/ properly fresh really and hair a.

  ці вибори запам’яталися біл-бордами з гаслами «Вона працює. Вони заважають», «Вони блокують. Вона – працює», «Вона працює. Вона – це Україна». Nike Air Max 1 męskie białe Тимошенко тоді саме була прем’єркою. Свою виборчу кампанію будувала на тому, щоб донести до виборців головний месидж про «працює-заважають», орієнтуючись перш за все на «помаранчевий» електорат. Експерти відзначали найпотужнішу агітаційну кампанію Тимошенко як у регіональних, так і загальнонаціональних ЗМІ.
  За результатами другого туру, за Юлію Тимошенко проголосували 45,47%. Президентом став Віктор Янукович (48,95% виборців).

  Вибори президента України, 2014 рік
  Виборча кампанія була доволі помпезною. Чого вартує лише з’їзд ВО «Батьківщина», який відбувся на Софійському майдані і висунув кандидатуру Тимошенко на пост президента! Зазначимо, що в команді політикині працював політтехнолог Таль Зільберштейа, який колись консультував екс-прем’єр міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта. Проте сама кампанія відзначалася хаотичністю та неструктурованістю. Ключовими тезами передвиборчої програми Тимошенко були викорінення корупції та боротьба з олігархами. Риторика кандидатки була доволі агресивною, тоді як в суспільстві існував більший запит на миротворців, ніж на воїнів. Крім того, відчутно бракувало такого собі «поганого героя», антипода, роль якого раніше виконував Віктор Янукович. Тимошенко звикла будувати кампанії на агресивній критиці опонентів, тоді як під час президентських виборів її основним опонентом був представник демократичного табору. Вибори відбулися в один тур. Тимошенко посіла друге місце з результатом 12,81%, поступившись Петру Порошенку (54,70%).

  Варто згадати, що крім Тимошенко на пост президента України в різні роки балотувалися Наталія Вітренко, Людмила Супрун, Інна Богословська, Наталія Королевська та Ольга Богомолець.

  Жіноче лідерство
  Мері Макеліс, Ірландія
  Вибори президента Ірландії, 1997 та 2004 роки
  Макеліс перемогла з максимальною за всю історію Ірландії перевагою. Кандидатка наголошувала, що необхідно привести національне законодавство у відповідність з волевиявленням народу, як це зазначено в конституції. Також вона акцентувала увагу на тому, що президент мусить «бути відкритим і доступним» для всіх ірландців і жваво реагувати на їхні проблеми. Крім того, Макеліс обіцяла стати повноважним «послом» Ірландії за кордоном. Також вона відразу заявила про себе як про велику прихильницю ідеї об’єднання Ірландії. Цікаво, що в інтересах країни Макеліс із власної ініціативи знижувала собі зарплату на 10%. Demaryius Thomas Jerseys У 2004 році її обрали знову. Причому, на другий термін Макеліс була обрана через відсутність опонентів.

  До речі, з 1990 по 1997 рік посаду президента Ірландії також обіймала жінка – Мері Робінсон. Тож нічого дивного, що Ірландія – одна з небагатьох країн, судові органи яких були наділені спеціальними повноваженнями з ліквідації проявів гендерної дискримінації. Крім того, в країні було створено потужну систему стимулювання роботодавців, які прагнуть упроваджувати принцип гендерної рівності. Також у Ірландії дозволили усиновлення для гомосексуальних неодружених пар.

  Жіноче лідерство
  Тар’я Кааріна Галонен, Фінляндія
  Вибори президента Фінляндії, 2000 рік
  Саме Галонен уперше заговорила про орієнтацію Фінляндії на Захід, про політику, спрямовану на подальшу інтеграцію країни до європейських структур, співпрацю з НАТО. Виборця також певною мірою підкорило прагнення кандидатки ламати стереотипи. Галонен не боялася, що її не зрозуміють, не соромилася висловлювати власну думку, відкидала будь-які комплекси та забобони. Також вона не приховувала, що є феміністкою, звинуватила церкву в пригніченні жінки і стала переконаною атеїсткою. Крім того, вона акцентувала, що підтримує меншини, що сексуальна орієнтація – це особиста справа кожної людини, якщо ця людина поважає права і свободи інших.

  Під час виборчої кампанії кандидатці довелося «зловити» чимало камінців у свій город від ЗМІ щодо свого особистого життя. Ішлося про те, що Галонен майже 16 років жила в цивільному шлюбі з Пентті Араярві. Soldes Asics 2017 Журналісти навіть проводили опитування, як доведеться називати Араярві – «супутник життя», «чоловік» або «чоловік президента». Галонен нічого не коментувала. Але через півроку після перемоги на виборах пара все ж таки офіційно оформила шлюб.

  У першому турі Галонен отримала близько 40% голосів (її основний суперник – тільки 34,4%). У другому турі вона набрала вже 51,6% при загальній кількості тих, хто голосував (80,2%).