Розвиток жіночого лідерства
в рамках освітньої програми «Міжнародна кар’єра»

Головна Публікації

Жінка й хобі: право на себе

Жіноче лідерство Колись Вірджинія Вулф писала про те, що літераторці потрібні всього дві умови для творчості: гроші та своя кімната. Власний простір, який охороняє не міфічний пес Цербер, а цілковите усвідомлення того, що приватність — не забаганка. Fjallraven Kanken Classic Вона є звичайною потребою кожної жінки, пише http://femwork.org/. Цю потребу і право варто поважати, навіть якщо жінка не пише оповідання, не грає на арфі та не займається хенд-мейдом. Хтозна, може й вишивати бісером приємніше в окремому приміщенні? А може жінка хоче побути на самоті? Не дивно, що такі питання хвилювали англійську письменницю Вулф майже століття тому, коли вона створила есе “Своя кімната” (A Room of One’s Own, 1929) про жінку в літературі. У той час навіть заможні пані рідко могли усамітнитися для письменницьких вправ. Але і зараз ми не можемо впевнено сказати: проблему вичерпано, жінки мають приватний простір і час для творчості, захоплення, хобі, дослідження. shirt-tshirt Тобто до будь-чого, не пов’язаного зі справами родини. В суспільстві ще досі панує підозріле ставлення до жіночого хобі. Якщо у великому місті є розмаїття курсів і популяризація активного життя поза роботою та сім’єю, то у містечку чи селі можливостей набагато менше. Та сама ситуація і з усвідомлення того, що жінка взагалі може мати хобі, ніяким чином не пов’язане з вихованням дітей, доглядом за чоловіком чи створенням затишку в оселі і на присадибній ділянці. mochilas fjallraven kanken baratas Asics Gel Nimbus 18 Dames Жіноче лідерство Заради омріяного затишку жінки жертвують вільним часом, бо здається, що ось-ось… Не вистачає якоїсь дрібниці для того, щоб дім блищав і виглядав ідеальним, діти були неймовірно щасливими, а чоловік задоволений вечерею і випрасуваними сорочками. Canotte Chicago Bulls Побутовий перфекціонізм вбиває жіночі хобі. Не завжди це стається раптово.

  • Adidas Nmd Donna Bianche
  • Asics Baratas Буває, що й повільно. Дівчина має якісь захоплення до шлюбу (танці, мандри, походи, вивчення мов, гра в аматорському театрі, альпінізм…) Будь-що! Головне — вона це має. Але як тільки починається спільне життя з чоловіком, у більшості жінок щось змінюється у свідомості. Це може статися і до етапу “ми мешкаємо разом”. Дівчина або жінка “забуває” про свої хобі. Adidas NMD Heren Ентузіазм вже в іншій площині — ось це, розрекламоване “будування відносин”, тобто своєрідна ініціація, яку має пройти жінка. Треба довести, що ти варта бути в парі. Один з перших кроків до цього — поступитися своєю приватністю, власним маленьким простором і хобі, які були символом вільного життя. Adidas Pas Cher До цього жінку може схилити і чоловік, що вимагає побутового обслуговування (м’яко або навіть агресивно), і навіть родичка (мати, тітка чи бабуся, або всі разом). Для традиційної суспільної думки існує звичне обмеження: жінка може мати якесь хобі за умови якщо це не зашкодить родині, не відбере час піклування за чоловіка і дітей. Canotte OKC Thunder Також існує інша умова – хобі дружини мусить не дратувати чоловіка. Nike Air Max 2016 Homme Тому в Інтернеті чимало статей на кшталт “Жіночі хобі, які не подобаються чоловікам”, “Які жіночі захоплення дратують чоловіків?” Або навпаки: “Хобі, які приваблюють чоловіків”. Під останніми автори статей мають на увазі кулінарію (щоб добре годувала чоловіка), фітнес (щоб мала струнку статуру і подобалася чоловіку), шиття (економія на одязі) та педагогіка (впевненість, що жінки обожнюють виховувати дітей). nike tn requin У випадку, якщо жінка цікавиться астрономією, грає в комп’ютерні ігри, стрибає з парашутом або захоплюється зброєю, то найчастіше її оточення дивується: чому так? Це ж чоловічі захоплення. New Balance 446 hombre Коли жінка буде турбуватися про сім’ю, якщо десь там стрибає у повітря чи відвідує вночі обсерваторію? Берегині так не роблять! “Мисливець” має право на індивідуальну печеру.

  • AIR MAX 2016
  • У “берегині” це право досі ще не з’явилося. Інше ставлення у суспільства до чоловічих захоплень. Goedkoop Adidas NEO Чимало психологів радять жінкам: не чіпайте чоловіків, не заважайте їм релаксувати з друзями або усамітнюватися. Canotte Memphis Grizzlies Для цього вигадали образ печери, в яку кожен чоловік (бо він “мисливець” за природою) має право повертатися час від часу. asics beyond damskie Відпочивати від родини та обов’язків. Рибалити, грати в більярд, полювати, брати участь в перегонах, грати на комп’ютері чи лежати на дивані з пультом від телевізору. Що б він не робив, сенс залишається зрозумілим: “мисливець має право на індивідуальну печеру”. У “берегині” це право насправді досі ще не з’явилося. cheap fjallraven kanken uk Воно ніби є, а може його й немає: як метелик, що витанцьовує біля вогню. Спіймати метелика легко, але це не завжди можливо. Тому для жінки, яка має хобі чи захоплення, конче важливо не втратити його, а жити насиченим життям. Goedkoop Adidas NEO Зберегти свій приватний простір і насолоджуватися ним. Бути особистістю, а не функцією.